صفحه اصلی > ایران گردی : آبشار ایگل تهران؛ سفری خروشان برای کسب آرامش

آبشار ایگل تهران؛ سفری خروشان برای کسب آرامش

آبشار ایگل تهران؛ سفری خروشان برای کسب آرامش.webp

در آغوش گرم رشته کوه‌های البرز، جایی در شمیرانات، آبشار ایگل یکی از مناظر طبیعی آرامش‌بخش آن‌چنان خودنمایی می‌کند که سالانه گردشگران را برای بازدید فرامی‌خواند. این آبشار خروشان، یکی از جاهای دیدنی تهران است که آن را به شما می‌خوانید که توصیه می‌شود.

دسترسی به این آبشار از طریق روستای ایگل امکان پذیر است و با حدود دو ساعت پیاده‌روی در دل طبیعت بکر، به این آبشار زیبا می‌رسد. می‌کنیم پیش از سفر به آبشار ایگل فشم، این نوشته را از دست ندهید تا با آگاهی کامل برای این سفر جذاب آماده شوید.

آبشار ایگل کجاست؟

این آبشار در روستای ایگل از توابع شمیرانات استان تهران واقع شده است و کمتر از یک ساعت با تهران فاصله دارد.

بهترین زمان بازدید از آبشار ایگل چه موقعی است؟

بهترین زمان برای بازدید از این آبشار، فصل بهار، تابستان و پاییز است، چرا که در فصل زمستان، آبشار یخ می‌زند.

کدام جاذبه‌های گردشگری به آبشار ایگل نزدیک است؟

روستای ایگل یکی از نزدیکترین جاذبه‌های گردشگری به آبشار است.

آبشار ایگل چه امکانات رفاهی و تفریحی دارد؟

علاچیق‌هایی در اطراف آبشار تعبیه شده است. همچنین در مسیر ابتدایی به سمت آبشار، می‌توانید خود را از روستا تهیه کنید.

در بازدید از آبشار ایگل کجا اقامت کنیم؟

کمپینگ در اطراف آبشار گزینه مناسبی برای اقامت یک روزه است. اما می‌توانید در خود روستا و در اقامتگاه‌های بومگردی آن هم اقامت کنید.

مشخصات آبشار ایگل

این آبشار با ۲۵ متر ارتفاع، در روستای ایگل از توابع رودبار قصران و شهرستان شمیرانات قرار دارد و برای رسیدن به آن از شمال تهران تا این مکان باید مسافتی ۲۵ کیلومتری را طی کنید.

این آبشار دائمی است، اما در زمستان، آب آن یخ می‌زند. میزان آب آن در طول فصل بهار بیشتر از دیگر فصول سال است و صدای خروشان آن، آرامش عجیبی در جان‌تان ایجاد می‌کند. اما یادتان باشد، محیط کناری این آبشار برای شنا مناسب نیست، چرا که مسیر آن سنگلاخی است.

آبشار ایگل تهران

عکس از: سایت گوگل مپ

از جذابیت‌های دیگر آبشار ایگل تهران می‌توانم به طبیعت بکر و سرسبز اطراف آن، پوشش گیاهی بسیار مناسب و چشم‌انداز در هوای کوهستانی لذتبخش اشاره کرد.

آبشار ایگل کجاست؟

دلایلی که پیش از این گفته شد، این آبشار در استان تهران، شهرستان شمیرانات و در نزدیکی روستای ایگل قرار دارد.

لوکیشن آبشار ایگل روی گوگل مپ

روستای ایگل، فشم، آهار، شکرآب، کمرخانی و دره بهشت ​​از روستاهای نزدیک این آبشار هستند. همچنین آبشار ایگل تهران از سمت شمال به کوههای البرز، میگون و شمشک می‌رسد.

بهترین مسیر دسترسی به آبشار ایگل

بهترین مسیر دسترسی به این جاذبه طبیعی، از طریق روستای ایگل است، اما چگونه به این روستا برسید؟

باید به لواسان بروید و بعد به سمت فشم حرکت کنید. پس از طی حدود ۷ کیلومتر، به دوراهی ایگل رسید. از دوراهی ایگل، حدود ۴ کیلومتر به سمت غرب حرکت کنید تا به روستای ایگل برسید.

مسیر آبشار ایگل تهرانمسیر آبشار ایگل تهران

عکس از: سایت گوگل مپ

مسیر پیاده‌روی از روستای تا آبشار ایگل

پس از رسیدن به روستا، اتومبیل شخصی خود را پارک کنید، وسایل مورد نیاز خود را بردارید، چرا که از خود روستا حدود 2 ساعت پیاده‌روی در مسیری کوهستانی و با شیب ملایم پیش رو دارید.

چون آبشار ایگل فشم از جاذبه های دیدنی اصلی این روستا است، مسیر شما علامت گذاری شده است. اما در طول مسیر هم می‌توان از مردم محلی هم کمک گرفت.

به آبشار رفتن ایگل فشمبه آبشار رفتن ایگل فشم

عکس از: سایت گوگل مپ

بهترین وسیله نقلیه برای بازدید از آبشار ایگل خودروی شخصی است و اگر در روزهای بارانی و برفی به سمت این روستا حرکت می کنید، پیشنهاد می‌کنیم وسایلی مانند زنجیر چرخ همراه باشید. با این حال، اگر به دسترسی شخصی شخصی خودرو، می‌توانید از تاکسی یا اتوبوس‌های خطی استفاده کنید.

فاصله تهران تا آبشار ایگل

بسته به اینکه از کدام منطقه تهران به سمت آبشار حرکت می‌کنید، فاصله و مدت زمان متفاوتی را برای رانندگی نیاز دارید، اگر این مسیر را از سمت تجریش به سمت روستای می‌کنید، باید به حدود 5 کیلومتر مسافت بپیمایید.

فاصله آبشار ایگل تا تهرانفاصله آبشار ایگل تا تهران

عکس از: سایت ایکس

اما اگر از مرکز تهران تا روستا را در گوگل مپ ثبت کنید، مسافت تقریبی 50 کیلومتری را در مدت 40 دقیقه طی کرد. البته این مدت زمان بدون در نظر گرفتن ترافیک‌های احتمالی آخر هفته و یا شلوغی جاده است.

فاصله کرج تا آبشار ایگل

فاصله کرج تا آبشار ایگل، بر اساس محاسبه گوگل مپ، حدود 90 کیلومتر است و باید حدود یک ساعت در مسیر حرکت تا به روستا برسید و پس از آن هم چنین چیزی که پیش از این گفته شد، دو ساعت پیاده‌روی تا آبشار دارد.

بهترین زمان بازدید از آبشار ایگل

بهترین زمان بازدید از این محیط، با توجه به آب‌وهوایی که برای شما مناسب است، متفاوت خواهد بود، اما با توجه به اینکه روستای ایگل در منطقه کوهستانی قرار دارد، اگر مایلید هوای خنک و مطبوع را تجربه کنید و با محیط سرسبزی سرمست شوید. ماه های اردیبهشت و خرداد را به شما پیشنهاد می کنیم.

آبشار ایگل تهرانآبشار ایگل تهران

عکس از: سایت گوگل مپ

همچنین فصل تابستان در صورتی که می توانید تابش شدید آفتاب را تحمل کنید، برای گشت و گذار در روستا و کمپ در کنار آبشار ایگل تهران گزینه مناسبی است.

پیشنهاد می‌کنیم ماه‌های مهر و آبان را هم از دست ندهید، چرا که در این زمان، درختان لباس پاییزی پوشیده شده و محیط با سکوت و آرامش خود، برای طبیعت‌گردی و تماشای هوای نسبتا سرد مناسب است.

در فصل زمستان آبشار یخ می‌زند و راه‌گذر و مرور هم بدون داشتن وسایل کوهنوردی لازم، تا حدی خطرناک خواهد بود.

آبشار ایگل رودبار قصرانآبشار ایگل رودبار قصران

عکس از: سایت گوگل مپ

از نظر هزینه به دلیل استفاده کمتر در اوایل بهار و پاییز، قیمت هتل‌ها و اقامتگاه‌ها ارزان‌تر است. اما تابستان و نوروز به دلیلی بیشتر، هزینه های بالاتری خواهد داشت.

در صورتی که زمان کافی دارید، روزهای و هفته را برای استفاده از محیط خلوت توصیه می‌کنیم، اما در روزهای تعطیل و آخر هفته، آبشار ایگل فشم شلوغتر است و ممکن است در پیدا کردن جای پارک مشکل داشته باشید.

جاهای دیدنی اطراف آبشار ایگل

علاوه بر این آبشار، جاذبه‌های دیدنی دیگری هم در اطراف این منطقه وجود دارد که می‌توان از آن‌ها دیدن کرد. این موارد را در ادامه معرفی کرده‌ایم:

روستای ایگل

این روستایی که در دامنه کوه‌های البرز و در تهران نزدیکی آبشار ایگل واقع شده است، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی برای تماشا و ماجراجویی است. شما می‌توانید از تماشای بافت سنتی و معماری پلکانی آن لذت ببرید و با تماشای کوچه‌های باریک و خانه‌های قدیمی، حس و حال زندگی در گذشته را تجربه کنید.

همچنین در نزدیکی این روستا، قلعه کیقباد متعلق به قرن نهم هجری است که به خوبی از آن نگهداری و حفاظت می‌شود.

روستای ایگلروستای ایگل

عکس از: سایت پینو

در این روستا همچنین می‌توانید محصولات باغی و لبنی محلی مانند آلبالو، گیلاس، شیر، خامه و ماست بخرید را خریداری کنید. فاصله روستا تا آبشار حدود 1 کیلومتر است، اما حدود دو ساعت پیاده‌روی نیاز دارد.

امامزاده علی اکبر

این بقعه متبرکه، بنایی مذهبی و تاریخی است که بسیار مورد احترام اهالی منطقه است و به اعتقاد مردم محلی، یکی از نوادگان امام سجاد (ع) در اینجا دفن شده است. این بنا در چند سال گذشته به طور کامل ساخته شده است و می‌توانید برای اقامت و اقامه نماز به اینجا سر بزنید.

فاصله امامزاده علی‌اکبر تا آبشار ایگل حدود ۲ کیلومتر است.

امامزاده علی اکبرامامزاده علی اکبر

عکس از: سایت گوگل مپ

با بازدید از این جاذبه‌ها، حس و حال متفاوتی را تجربه کردید. در روستای ایگل، می‌توان با زندگی سنتی مردم آشنا شد و از آرامش طبیعت لذت برد. در امامزاده علی‌اکبر، می‌توان به زیارت مراجعه کرد و از فضای معنوی آن بهره‌مند شد. در کنار رودخانه ایگل، می توانید آببازی کنید و تفریح ​​کنید.

امکانات تفریحی آبشار ایگل

این آبشار و مناطق اطراف آن، مکان مناسبی برای انجام تفریحات مختلف در دل طبیعت است. در ادامه برخی از تفریحاتی که می توانید تجربه کنید، معرفی شده اند:

کمپینگ

کمپینگ در کنار آبشار ایگل فشم، تجربه بسیار لذت بخش خواهد بود. می‌توانید در اطراف این منطقه چادر بزنید، روشن کنید، با صدای دلانگیز آب سرمست شوید و اگر قصد شب‌مانی دارید، از تماشای آسمان پرستاره شب در کنار طبیعت بکر لذت ببرید.

به طور حتم کامپیوتر در این منطقه حس آرامش و آرامش عجیبی را به شما القا می‌کند و فرصت مناسبی برای دور شدن از هیاهوی شهر و غرق شدن در طبیعت است.

آبشار ایگل فشمآبشار ایگل فشم

عکس از: سایت ایکس

عکاسی

آبشار ایگل و مناطق اطراف آن، سوژه های جالبی برای عکاسی در اختیارتان قرار می دهد. برای مثال می‌توان از منظره‌های آبشار و کوه‌ها، گل‌ها و گیاهان و از هر چیزی که در این منطقه می‌بینید عکس بگیرید. اگر خوش‌شانس باشید، شاید بتوانید از حیواناتی که در آنجا هم تماشا و عکاسی کنید، بتوانید.

شنا

شنا کردن در آبشار خطرناک و ممنوع است؛ در حوضچه‌های پایین دست آبشار، عمیق آب کم است و برخی افراد در فصل تابستان در آن شنا می‌کنند. اما به دلیل وجود سنگ‌ها و صخره‌ها در کف حوضچه و همچنین جریان آب، شنا کردن در این مکان خطرناک است و می‌تواند منجر به غرق شدن یا آسیب‌دیدگی شود.

آبشار ایگل رودبار قصرانآبشار ایگل رودبار قصران

عکس از: سایت ایکس

امکانات رفاهی آبشار ایگل

آبشار ایگل به دلیل واقع شدن در منطقه تهرانی کوهستانی و بکر و همچنین روستا، از نظر امکانات رفاهی در سطح متوسط ​​قرار دارد، اما شما می‌توانید ماجراجویی و سفر خوبی را با وجود همین امکانات داشته باشید. در ادامه بیشتر از این موارد اشاره کرده‌ایم:

در ابتدای مسیر پیاده‌روی به سمت آب‌شار، پارکینگی با محدودیت‌های محدود وجود دارد که در روزهای تعطیل و آخر هفته، به دلیل ازدحام جمعیت، ممکن است در پیدا کردن جای پارک مشکل داشته باشد.

آبشار ایگل در تهرانآبشار ایگل در تهران

عکس از: سایت گوگل مپ

شما می توانید برای خواندن نماز از امامزاده علی اکبر استفاده کنید. همچنین در مسیر ابتدایی پیاده‌روی به سمت آبشار، سرویس بهداشت عمومی وجود دارد. در طول مسیر پیاده‌روی به سمت آبشار هم علاچیق‌هایی برای اقامت و سایه‌بان تعبیه شده است.

در مسیر پیاده‌روی به سمت آبشار، چند فروشگاه ابتدایی کوچک وجود دارد که در آن‌ها می‌توان تنقلات، نوشیدنی، لوازم کوهنوردی و سوغاتی بخرید.

اقامت در آبشار ایگل

در اطراف آبشار ایگل گزینه‌های موجود برای اقامت وجود دارد که می‌توان با توجه به سلیقه و بودجه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کرد.

کمپینگ و شب‌مانی حوالی آبشار ایگل

در طول روزهای بهار و تابستان برای تجربه شب‌مانی می‌توانید رایانه‌ای کنید. برای این کار به تجهیزاتی مانند چادر، کیسه خواب، زیرانداز، چراغ قوه، غذای کافی، آب آشامیدنی و سایر تجهیزات نیاز دارید.

به آبشار ایگل رفتن تهرانبه آبشار ایگل رفتن تهران

عکس از: سایت گوگل مپ

همچنین قبل از رفتن به این منطقه، از وضعیت آب‌و‌هوا اطلاع پیدا کنید. مناسب برای برپایی چادر انتخاب کنید که از خطرات احتمالی مانند ریزش سنگ یا سیل در امان باشد. آتش را در مکانی روشن کنید و از خاموش شدن کامل آن قبل از ترک محل اطمینان حاصل کنید.

به طور حتم تجربه کامپیوتر و شب‌مانی در سکوت کوهستان، آوای وحشی که می‌شنوید، ستاره‌های پرنور شب، یکی از لذت‌بخش‌ترین و آرامش‌بخش‌ترین تجربه‌های طبیعت‌گردی خواهد بود.

اقامتگاههای بومگردی روستای ایگل

آبشار ایگل در محدوده روستای ایگل قرار دارد. بنابراین می‌توانید در اقامتگاه‌های بومگردی در آن ساکن شوید که فضای سنتی و دلنشین برای شما فراهم شود و فرصتی برای تجربه زندگی روستایی و آشنایی بیشتر با مردم محلی داشته باشید.

قیمت اقامتگاه ها به نسبت مناسب است و از امکاناتی مانند تخت خواب، حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … می باشند.

اقامت در آبشار ایگلاقامت در آبشار ایگل

عکس از: سایت گوگل مپ

هتل‌ها

می‌توانید در هتل حاج علی در روستای ایگل اقامت کنید.

توصیه‌هایی برای سفر به یادماندنی در آبشار ایگل

برای اینکه سفری به یادماندنی در کنار آبشار تجربه کنید، نکات و توصیه های زیر را در نظر بگیرید:

  • قبل از سفر از وضعیت آب و هوای محیط مطمئن شوید. مسیر دسترسی مناسب را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از نقشه و مردم محلی کمک بگیرید.
  • وسایل و تجهیزات لازم را تهیه کنید و اگر قصد شب‌مانی دارید، اقامتگاه خود را پیش از حرکت به سمت آبشار کنید، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید و لوازم مناسب را به همراه داشته باشید.
  • در طول سفر هم لباس و کفش مناسب کوهنوردی بپوشید. به همراه خود آب، غذا و تنقلات کافی است.
  • از ریختن باغ در طبیعت خودداری کنید. به قوانین و مقررات منطقه مربوط است. در باغ‌های افراد روستا وارد نشوئید.
  • در ساعت خلوت به آبشار تا با آرامش بیشتر از محیط لذت ببرید. معمولاً بهترین زمان برای این کار پیش از ظهر است و اگر قصد شب‌مانی دارید، عصر هنگام زمان خوبی برای بازدید خواهد بود.

گردآوری شده از علی بابا

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.
پست های مرتبط

جاهای دیدنی کردستان؛ معرفی ۸۳ لوکیشن زیبا

یکی از اسامی که با شنیدنش حس غرور، وقار، مرام، معرفت و…

۱۴۰۳-۰۴-۱۴

آبشار فدامی داراب، نگینی درخشنده در دل منطقه‌ای گرم و خشک

این بار می‌خواهیم شما را به یکی از جاهای دیدنی داراب ببریم؛…

۱۴۰۳-۰۴-۰۳

تنگه هلت لرستان؛ تماشای هم‌نشینی سنگ و آب

در قلب زاگرس، تنگه‌ای شگفت‌انگیز به نام تنگه هلت نهفته است که…

۱۴۰۳-۰۴-۰۳

دیدگاهتان را بنویسید