صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده و فیلم و سریال : 5 فیلم در مورد انتخابات که دیدتان را نسبت به سیاست عوض می‌کنند

5 فیلم در مورد انتخابات که دیدتان را نسبت به سیاست عوض می‌کنند

فیلم در مورد انتخابات

انتخابات همیشه سوژه‌ای جذاب برای فیلمسازان بوده است. تعداد زیادی فیلم سیاسی، چه بزرگ و چه کوچک، در طول تاریخ ساخته شده‌اند. اما چه چیزی این موضوع را جذاب می‌کند؟ شاید ماهیت رقابتی آن، یا شاید به این دلیل که ارتباط نزدیکی با فساد دارد. با نگاهی به تاریخ، نمونه‌های متعددی از انتخابات بحث‌برانگیز را پیدا می‌کنیم.

در این مقاله، نگاهی به 5 فیلم تفکربرانگیز در مورد انتخابات می‌اندازیم که ارزش تماشا دارند. این فیلم‌ها دیدگاه‌های مختلفی را در مورد فرآیند انتخاباتی ارائه می‌دهند و شما را به چالش می‌کشند تا در مورد نقش سیاست در زندگی خود فکر کنید.

فیلم‌ها:

نیمه ماه مارس (2011):

این فیلم به کارگردانی جورج کلونی، نگاهی تاریک و طعنه‌آمیز به دنیای سیاست دارد. رایان گاسلینگ در نقش استیون مایرز، یک جوان ایده‌آل‌گرا، بازی می‌کند که در کمپین انتخاباتی یک فرماندار دموکرات مشغول به کار می‌شود. اما مایرز به زودی متوجه می‌شود که دنیای سیاست به آن پاکی و صداقتی که او تصور می‌کرد، نیست.

landscape 2

وضعیت کشور (1948)

 این فیلم کلاسیک به کارگردانی فرانک کاپرا، یک کمدی سیاسی هجوآمیز است که نگاهی طعنه‌آمیز به سیستم دو حزبی آمریکا دارد. اسپنسر تریسی در نقش گرنت متیوز، یک تاجر ثروتمند، بازی می‌کند که متقاعد می‌شود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری رقابت کند. متیوز در ابتدا تمایلی به این کار ندارد، اما به زودی متوجه می‌شود که می‌تواند از قدرت برای ایجاد تغییرات مثبت در کشور استفاده کند.

3053728 30NAMA

نامزد (1972):

این فیلم به کارگردانی مایکل ریچی، داستانی هشداردهنده در مورد ماهیت فریبنده مبارزات انتخاباتی است. رابرت ردفورد در نقش بیل مک‌کی، یک سناتور جوان و کاریزماتیک، بازی می‌کند که متقاعد می‌شود برای به چالش کشیدن یک سناتور کهنه‌کار رقابت کند. مک‌کی در ابتدا به عنوان یک فرد ایده‌آل‌گرا به تصویر کشیده می‌شود، اما به زودی متوجه می‌شود که برای پیروزی باید با سیستم فاسد معامله کند.

302003 30NAMA

همه مردان رئیس جمهور (1976):

این فیلم به کارگردانی آلن جی. پاکولا، بر اساس داستانی واقعی در مورد رسوایی واترگیت ساخته شده است. رابرت رِدفورد و داستین هافمن در نقش دو روزنامه‌نگار واشنگتن پست بازی می‌کنند که به دنبال افشای دستکاری در انتخابات ریاست جمهوری 1972 توسط دولت ریچارد نیکسون هستند.

915357 320

شب‌بخیر و موفق باشید (2005):

این فیلم به کارگردانی جورج کلونی، بر اساس داستانی واقعی در مورد ادوارد آر. مورو، مجری مشهور رادیو و تلویزیون، ساخته شده است. دیوید استراترن در نقش مورو بازی می‌کند که در سال 1954 از قدرت خود برای به چالش کشیدن سناتور جوزف مک‌کارتی و تاکتیک‌های ضدکمونیستی او استفاده می‌کند.

hh
This 2005 photo supplied by Warner Independent Pictures shows, from left, George Clooney, Robert Downey Jr.and David Strathairn in a scene from “Good Night, And Good Luck.” Clooney co-wrote the screenplay, directed and stars in the film which opened the New York Film Festival Sept. 23, 2005. Strathairn plays Edward R. Murrow and Clooney his producer, Fred Friendly. Downey plays Joe Wershba. (AP Photo/Warner Independent Pictures, Melinda Sue Gordon)

این 5 فیلم تنها نمونه‌ای از فیلم‌های متعددی هستند که به موضوع انتخابات می‌پردازند. هر کدام از این فیلم‌ها دیدگاه منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند و شما را به چالش می‌کشند تا در مورد نقش سیاست در زندگی خود فکر کنید.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.
پست های مرتبط

تفاوت‌های فیلم‌ های گودزیلای ژاپنی و آمریکایی: سفری در دنیای دو هیولای افسانه‌ای

موفقیت فیلم‌ های ژاپنی “گودزیلا منهای یک” (Godzilla Minus One) و آمریکایی…

۱۴۰۳-۰۴-۱۲

لیستی از بهترین فیلم‌ های حقوقی + خلاصه داستان هر کدام

فیلم‌ های حقوقی مهیج، با ترکیبی از درام نفس‌گیر، شخصیت‌پردازی‌های عمیق و…

فیلم های پرفروش دیزنی با عملکرد خیره کننده در باکس آفیس

کمپانی والت دیزنی به عنوان یک غول در صنعت سرگرمی، سایه‌ای عظیم…

۱۴۰۳-۰۴-۰۶

دیدگاهتان را بنویسید