صفحه اصلی > رابطه و ازدواج : 7 قاتل خاموش عشق در روابط لانگ دیستنس

7 قاتل خاموش عشق در روابط لانگ دیستنس

روابط لانگ دیستنس

پیشرفت فناوری ایجاد رابطه‌های لانگ دیستنس یا رابطه‌های عاطفی از راه دور را بسیار آسان‌تر کرده است و اکنون می‌توانیم با افرادی که کیلومترها از ما دورند، به راحتی ارتباط برقرار کنیم. ممکن است دلیل این فاصله مسائل خانوادگی، شغلی یا تحصیلی باشد. به رغم فواید بسیار، رابطه لانگ‌دیستنس چالش‌های فراوانی دارد که ممکن است باعث شکست رابطه و اتمام آن شود. در این مقاله دلایل شکست رابطه لانگ دیستنس را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱. تضعیف ارتباط عاطفی

یکی از مهم‌ترین چالش‌های روابط لانگ‌دیستنس کم‌رنگ‌شدن ارتباط عاطفی بین دو نفر است. حالات صورت و زبان بدن احساسات زیادی را منتقل می‌کنند، اما در رابطه عاطفی از راه دور چون شرکای عاطفی از هم دورند و یکدیگر را نمی‌بینند، این سیگنال‌های غیرکلامی را دریافت نمی‌کنند و همین باعث کم‌رنگ‌ترشدن ارتباط عاطفی آنها می‌شود. بدون این نشانه‌های غیرکلامی ممکن است برداشت افراد از موقعیت‌های مختلف نادرست باشد و همین برداشت‌های اشتباه باعث ایجاد دلخوری و حتی شکست رابطه لانگ‌دیستنس شود.

بیشتر مکالمات افرادی که رابطه عاطفی از راه دور دارند، حول صحبت‌ها و مکالمات سطحی و معمولی مانند «امروز در چه حالی؟»، «برنامه بقیه روزت چیه؟» و «منم در حال انجام این کارم» می‌چرخد. این در حالی است که مکالمات عمیق صمیمیت رابطه را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، انجام کارهای روزانه مشابه و ارسال پیام‌های تکراری باعث می‌شود که رابطه لانگ دیستنس خسته‌کننده به نظر بیاید و ارتباط عاطفی افراد کم‌رنگ‌تر شود.

۲. احساس ناامنی

اعتماد متقابل مهم‌ترین اصل در هر رابطه عاطفی است. دوربودن افراد در رابطه لانگ‌دیستنس بی‌اعتمادی و تردیدهایی در رابطه با رفتار و احساسات افراد ایجاد می‌کند. بدون اعتماد متقابل سوءتفاهم‌ها و درگیری‌های زیادی بین شرکای عاطفی پیش می‌آید. بی‌اعتمادی در رابطه باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود که در این قسمت از مقاله مطرح می‌کنیم.

  1. تمایل بیش از حد به دانستن تمام برنامه‌های طرف مقابل: وقتی یکی از طرفین رابطه مدام درباره برنامه‌های ریز و درشت طرف مقابل سؤال می‌کند، فضای خفقان‌آوری ایجاد می‌کند و فضای شخصی و استقلال فرد را از او سلب می‌کند.
  2. اضطراب و نگرانی بابت خیانت احتمالی: جدایی فیزیکی در رابطه عاطفی از راه دور نگرانی‌های افراد بابت خیانت احتمالی را تشدید می‌کند و باعث می‌شود افراد در ترس‌های بی‌اساس و افکار خیانت غرق شوند.
  3. توافق‌نداشتن درباره حدومرزها: توافق‌نداشتن درباره موضوعات مختلف و پایبندنبودن به هیچ حدومرزی منجر به سوء‌تفاهم و درگیری در رابطه می‌شود.

what is a long distance relationship 5

۳. نداشتن تجربیات مشترک

نداشتن تجربیات مشترک در روابط راه دور باعث فاصله‌گرفتن افراد از یکدیگر و کم‌رنگ‌شدن رابطه آنها می‌شود. وقتی افراد از هم دورند، به جای ساختن لحظات ماندگار و خاطرات خوش با هم، مدام در حال تبادل اطلاعات درباره روز سپری‌شده‌اند.

۴. نادیده‌گرفتن حرکات کوچک

حرکات کوچکی مانند دادن هدایای غافل‌گیرکننده یا ابراز عشق به روش‌های مختلف در حفظ حس ارتباط و صمیمیت رابطه عاطفی بسیار مهم هستند. نبود این دلخوشی‌های کوچک در رابطه لانگ‌دیستنس باعث فاصله‌گرفتن شرکای عاطفی و کم‌رنگ‌شدن رابطه آنها می‌شود.

۵. مقاومت در برابر سازگاری

در هر رابطه‌ای ممکن است زمانی شرایط تغییر کند و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ دهند. انعطاف‌پذیری و سازگاری از ارکان‌ روابط عاطفی محسوب می‌شوند. مقاومت در برابر این سازگاری‌ها در روابط لانگ‌دیستنس ممکن است منجر به سوءتفاهم و دلخوری شود و افراد را از هم دور کند.

61b723aede543

۶. رکود رشد شخصی

رشد و توسعه فردی از مهم‌ترین دستاوردهای روابط موفق‌اند. رابطه راه دور ممکن است ناخواسته پیشرفت شخصی افراد را مختل کند. چالش‌های مختلف رابطه عاطفی از راه دور ممکن است باعث شوند شرکای عاطفی از پیشرفت و رفاه فردی خود غافل شوند.

۷. انجام فعالیت‌های فشرده در زمان دیدار

دوربودن شرکای عاطفی در رابطه لانگ‌دیستنس باعث می‌شود برای زمان‌هایی که قرار است یکدیگر را ملاقات کنند، برنامه‌های فشرده‌ای بچینند. گاهی برنامه‌ریزی‌های فشرده برای دیداری کوتاه و تلاش برای ایجاد زمان باکیفیت ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

کلام پایانی

رابطه لانگ‌دیستنس موفق مستلزم انعطاف‌پذیری عاطفی، درک متقابل و تعهد به رشد شخصی است. موفقیت در رابطه لانگ‌دیستنس نیازمند تلاش مستمر دوطرفه است. شرکای عاطفی می‌توانند با استفاده از راهکارهایی مانند تقویت رشد شخصی و ایجاد اهداف مشترک چالش‌های جدایی فیزیکی را به فرصت‌هایی برای صمیمیت عاطفی عمیق‌تر تبدیل کنند.

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.
پست های مرتبط

راز و رمز های گذراندن وقت با کیفیت با همسر

گذراندن وقت باکیفیت با همسر، کلید داشتن یک رابطه شاد و رضایت‌بخش…

۱۴۰۳-۰۴-۲۱

چگونه عروس ایده‌آل مادرشوهر شویم؟ رازهایی که شما را بهترین عروس دنیا می‌کند

عروس ایده‌آل مادرشوهر شدن سخت نیست. کافیست اصولی که در این مقاله…

۱۴۰۳-۰۴-۲۰

بررسی همه جوانب خوب یا بد بودن ازدواج سالمندان

ازدواج در دوران سالمندی می‌تواند مزایا و معایب خود را داشته باشد.…

۱۴۰۳-۰۴-۱۹

دیدگاهتان را بنویسید